Учням

Права та обов’язки учнів

Івано-Франківського професійного будівельного ліцею

Учні ліцею мають право на:

  • Матеріальне забезпечення в період навчання на умовах і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  • на належні умови навчання за обраною професією;
  • безоплатне користування навчально-виробничою, культурно-спортивною, побутовою, оздоровчою базою навчального закладу;
  • матеріальну допомогу; оплату праці під час виробничої практики згідно із законодавством;
  • безоплатне медичне обслуговування, користування засобами лікування в ПБЛ;
  • щотижневий відпочинок і канікули протягом навчального року та після його закінчення;

Правила поведінки учнів

(базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, наказах органів місцевого самоврядування та Статуті ліцею)

1.1. Учень приходить до навчального закладу за 15 хвилин до початку занять.

1.2. Приходити до ліцею необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.3 Не можна приносити на територію ліцею з будь-якою метою і використовувати будь-який спосіб зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.

1.4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

1.5. Не можна без дозволу педагогів або медичного працівника(за узгодженням з батьками) йти з ліцею та його території в урочний час.

1.6. У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити майстру в/н довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

1.7. Уразі пропуску занять більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

1.8. Учень ліцею повинен проявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

1.9. Залякування і фізичні знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів в ліцеї та за його межами. Спілкування з одноліткамимає бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен вживати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику .

1.10. Усі учні зобов’язані берегти  майно та оснащення навчальних кабінетів,майстерень та місць загального користування, зелені насадження на території ліцею, дбайливо  поводитися зі своїми речами та речами інших учнів.

1.11. Суворо забороняється тютюнопаління в навчальному закладі та на прилеглій до нього території.

1.12.Забороняється використання мобільних телефонів у навчальному закладі без потреби.

Нормативно-правові акти

-У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти. (Постанова КМ України№684 від 13 вересня 2017 р.)

-Учням дозволяється використання мобільних телефонів унавчальному закладі лише для забезпечення застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час навчально-виховного процесу,але без потреби забороняється  використання мобільних телефонів (наказ Міністерства освіти і науки України від № 910 від07 серпня 2014 р.)

-Забороненяється куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів у приміщеннях та на території навчальних закладів(Закон України № 4844 від 16 грудня 2012 р.)

Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.(Закон України №1824 від 21січня2010 р)

-Цивільний, Кримінальний кодекси та Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачають, що за дитину до 14 років усю відповідальність несуть батьки, від 14 до 18 — також вони, якщо в дитини немає майна або доходів, достатніх для відшкодування. Кримінальна відповідальність настає в 16 років. Але Кримінальний кодекс встановлює перелік правопорушень, за які дитину можна притягнути до відповідальності раніше 16-ліття (це умисне вбивство, нанесення тяжких чи середньої тяжкості тілесних ушкоджень, крадіжка, умисне знищення майна та інше)

↓